wtorek, 30 października 2018

Ściany ze szkła – obalamy mity

   Zamontowanie ścian wykonanych ze szkła w domach prywatnych nie zawsze jest postrzegane jako najlepsze wyjście. Można powiedzieć więcej, otóż jak się okazuje, można znaleźć wiele takich, którzy szczerze odradzają takie rozwiązanie. Czemu? Odpowiedzi jest wiele. Choć ścianki szklane mają swoje wady, jak każdy inny produkt budowlany, to jednak niesłusznie zarzuca im się dużo więcej niż faktycznie dzieje się to w rzeczywistości. Oto kilka wad zarzucanym ścianom ze szkła, nad którymi warto się zastanowić:

·szkło jest mniej trwałe i łatwo je rozbić -  faktycznie na pierwszy rzut oka nie można podważyć tego, że w porównaniu ze ścianą wykonaną w tradycyjny sposób, szkło jest mniej twarde. Jednak nie jest takie kruche, jakby mogło się to wydawać. Ściany ze szkła wykonane są ze szkła około 8 – 10 milimetrowego. Dodatkowo jest to szkło odpowiednio utwardzane i zabezpieczane tak, by wytrzymywało codzienne warunki. W prostych słowach można powiedzieć, że nie jest to szyba, która rozpryśnie się na kawałki po lekkim uderzeniu lub w starciu z przewracającym się człowiekiem. Pod warunkiem, że nikt nie rzuci osoby z całej siły w szybę, to nie pęknie, a jak często dochodzi do takich sytuacji?

·montaż jest dużo trudniejszy – szkło wydaje się kruchym i nietrwałym surowcem, który wymaga wielkiej uwagi i delikatności podczas montażu. Oczywiście najlepiej, gdy robią to specjaliści, gdyż zrobią to za pierwszym razem i nie będzie mowy o żadnych niedociągnięciach. Jednak stwierdzenie, że montaż jest trudniejszy jest nieprawdą. Dużo łatwiej jest zamontować jedną tafle szyby niż wymurować ścianę z wielu cegiełek. I oczywiste jest, że taki murek również powinni postawić fachowcy, jeśli nie chce się mieć problemów z najróżniejszymi krzywymi płaszczyznami;  

·szkło jest trudniejsze w utrzymaniu niż tradycyjna ściana – jest to zupełną nieprawdą, gdyż jak wiadomo szkło jest łatwiej i prościej wyczyścić niż tradycyjną ścianę. Wystarczy wybrać dostępne wszędzie środki do czyszczenia powierzchni szklanych, by oczyścić takie ściany z brudu i nadać im piękny połysk i blask;


·tradycyjna ściana zapewnia większą prywatność i intymność – odpowiednio zamontowana ściana ze szkła jest zupełnie dźwiękoszczelna i zapewnia komfort ciszy i intymności ludziom przebywającym za nią. Dodatkowo nie każda szklana ściana jest przezroczysta i gładka. Na rynku jest mnóstwo dostępnych modeli, które pozwalają na całkowite zakrycie i zachowanie prywatności. Dodatkowo nieprzezroczyste ściany występują w najróżniejszych wzorach i odcieniach, dzięki czemu ścina nie tylko może zapewnić prywatność, ale również ślicznie wpasować się do wystroju. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz