wtorek, 30 października 2018

Rodzaje szklanych ścianek działowych

W momencie, gdy decydujemy się na zakup szklanych ścian mamy do wyboru dwa rodzaje zabudowy:

1) Zabudowa w systemie ramowym- Szkło znajduje się w aluminiowych ramkach. Dzięki takiej zabudowie możemy samodzielnie wydzielać pomieszczenia i strefy, jest to możliwe dzięki profilom kierunkowym. W owej zabudowie możemy montować każdego rodzaju drzwi.

2) Zabudowa w systemie bezramowym- W tej metodzie wykorzystuje się szkło hartowane. Tutaj również możemy zamontować jakiekolwiek drzwi.

Dzięki zastosowaniu jednej z wyżej podanych metod wynika wielka zaleta, otóż ścianki działowe możemy modyfikować w dowolny sposób: rozmontować, przenieść i zamontować na nowo. Daje nam to wiele możliwości. Dzięki możliwości demontażu szklanych ścian oszczędzamy pieniądze i czas podczas remontu.

Pozostałe zalety ścianek ze szkła:

-Dzięki temu że ścianki szklane są robione na zamówienie możemy ustalać dowolną szerokość, wysokość i rodzaj szkła, który wypełnia ścianę. Daje nam to wiele wolności podczas tworzenia swojego mieszkania

-Na szklanych taflach możemy tworzyć dowolne napisy i rysunki

-Szklane ściany nie trzeba niczym pokrywać, tak jak ściany tradycyjne np. gładzią, tynkiem czy farbą. Od razu po montażu są gotowe do użytku i elegancko się prezentują.

-Szklane przegrody wydzielają pomieszczenia w mieszkaniu jednak zarazem integrują ze sobą mieszkańców, którzy nawet przez ścianę mogą utrzymywać kontakt wzrokowy. Jeśli komuś zależy na intymności zawsze można zamontować szkło matowe lub nałożyć żaluzję.

-Ściany ze szkła bardzo dobrze przepuszczają światło, dzięki czemu nawet w mieszkaniu, w którym jest mała ilość okien jest bardzo dużo światła naturalnego. Światło dzienne pomoże nam stworzyć trochę większy pokój niż w rzeczywistości jest.

-Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że szklane ścianki nie tylko są dużo lżejsze od innych tego typu konstrukcji, ale należą również do łatwych w czyszczeniu – z tego względu dobrze spiszą się w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni.

-Szklane tafle idealnie komponują się też z wnętrzami urządzonymi w modnym stylu minimalistycznym, a także z surową i chłodną stylistyką loftów.


Wady szklanych ścian:
-Ściany wykonane z płaskich, szklanych tafli z pewnością nie przypadną do gustu każdemu. Przede wszystkim ze względu na ich chłodny i minimalistyczny charakter.

-Koszt szklanych ścian jest większy niż koszt ścian tradycyjnych

-Podczas pierwszej wizyty gości w naszym mieszkaniu może dojść do niemiłego wypadku, gdy dana osoba nie zauważy naszych nowych ścian.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz